Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inspectia tehnica periodica
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inspectia tehnica periodica

Buna ziua
Am un prieten care a stat in strainatate 7 luni cu masina ,acum doreste sa vina in tara dar a constatat ca a expirat ITP-ul.Ce poate sa pateasca de la autoritatile straine,si daca poate sa-l faca in alta tara.
Va multumesc
Sau mai exista varianta sa o aduca tractata