avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inspectia tehnica periodica
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inspectia tehnica periodica

Buna ziua
Am un prieten care a stat in strainatate 7 luni cu masina ,acum doreste sa vina in tara dar a constatat ca a expirat ITP-ul.Ce poate sa pateasca de la autoritatile straine,si daca poate sa-l faca in alta tara.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:20, 18 Iulie 2016
Sau mai exista varianta sa o aduca tractata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Efectuare itp in italia pentru autoturism inmatriculat in românia vali_k vali_k Buna ziua! Imi puteti spune, va rog frumos, daca pot efectua ITP in Italia pentru un autoturism înmatriculat în România ?? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Pot face itp în italia pentru un autoturism înmatriculat în românia? vali_k vali_k Buna ziua! Imi puteti spune, va rog frumos, daca pot efectua ITP in Italia pentru un autoturism înmatriculat în România ?? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Inspectie tehnica Vasile25uk Vasile25uk Salutare. Am o masina de spania si nu mai am inspectie tehnica la ia si momentan sunt in anglia cu ea. Asi dori sa vin in tara dupa care sa o inscriu pe ro. ... (vezi toată discuția)