Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil pentru al doilea copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil pentru al doilea copil

Buna ziua as dori daca se poate raspuns la o intrebare din data de 23 mai 2015 sant in concediu de maternitate pe perioada de 2 ani cu toate formele legale deci beneficiez de indemnizatie acum sunt insarcinata in 5 luni si as dori daca am sanse sa beneficiez de concediu de maternitate si cu al doilea copil mai departe si ce ar trebui sa fac?
Va multumesc
Buna ziua, ma intereseaza cum se calculeaza indemnizatia pentru al doilea copil, daca de exemplu din ultimele 12 luni 9 sunt din ccc si 3 sunt la locul de munca. Multumesc
AlinaM87, utilizator