avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este nevoie de certificat energetic la o ruina?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este nevoie de certificat energetic la o ruina?

Eu am o fosta casa de locuit si o fosta moare, din care au ramas doar zidurile. In cazul acesta de ce mai este nevoie de certificat energeti, daca eu nu consum nimic, constructiile fiind goale, lipsite de utilitati?
Cel mai recent răspuns: ricaramurica100 , utilizator 23:21, 26 Octombrie 2016
O lege aberanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructiile in stare de ruina nu necesita certificat de performanta energetica Rica_Ramurica Rica_Ramurica Constructiile in stare de ruina nu necesita certificat de performanta energetica. Auditorul energetic trebuie sa emita o nota de constare care are urmatorul ... (vezi toată discuția)
Certificat energetic - ruina brisc_jr brisc_jr Tranzactia unui imobil la notar este conditionata de obtinerea certificatului energetic. Daca este vorba despre o ruina, o constructie veche, degradata (fara ... (vezi toată discuția)
Este nevoie sau nu de certificat energetic? ricaramurica10 ricaramurica10 E NEVOIE SAU NU DE CERTIFICAT ENERGETIC. Mentionez ca detin la tara o cladire care in actele de la cadastru figureaza ca si casa de locuit, o cladire care a ... (vezi toată discuția)