Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este nevoie de certificat energetic la o ruina?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este nevoie de certificat energetic la o ruina?

Eu am o fosta casa de locuit si o fosta moare, din care au ramas doar zidurile. In cazul acesta de ce mai este nevoie de certificat energeti, daca eu nu consum nimic, constructiile fiind goale, lipsite de utilitati?
O lege aberanta.