Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punct pensie 40% respectiv 45%
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punct pensie 40% respectiv 45%

In Senat s-a aprobat de la 1,01.2017 punctul de la
40% din salariul mediu.
.Cand se afla pe ordinea de zi la Camera.Deputati si ce nr.are
proectul de lege?

Aici au trecut 32 de zile.
In cazul B447/2016 sunt 92 de zile si nu se stie nimic, desi trebuia ca primele recalculari sa fie puse in plata in decembrie 2016.
Nu da nimeni nicio informatie.

[ link extern ]
Probabil, Camera deputatilor din noul parlament constituit dupa alegerile de maine, daca va dori, va lua in discutie respectivul proiect de lege, in momentul in care va fi trecut pe ordinea de zi de catre Biroul permanent al CD.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca