Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru unic de control pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru unic de control pfa

Este obligatoriu registru unic de control la un pfa cu activitate taxi ? Eu stiam ca nu si acum cand am dat drumu la activitate si am fiscalizat casa de marcat. Am intrebat si au spus ca eram obligat in 30 de zile de la infiintare sa il achizitionez. Si ca ma vor sanctiona cu o amenda de 500 lei 250 in 24 de ore.
Buna ziua...deci pana la urma e obligatoriu? Ca nici eu nu am achiziționat în alea 30 de zile...la Fisc mi a spus că îmi trebuie...Dar nu în ce termen sunt obligată să l cumpăr.