Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Aflare adresa detinator / administrator site / domeniu ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Aflare adresa detinator / administrator site / domeniu web

Buna ziua,

Am primit un mesaj nesolicitat pe adresa mea privata de e-mail. Am intrat pe site-ul caruia i se facea reclama in mesaj, insa acolo nu exista nici o adresa de contact si nici o alta informatie despre detinatorul site-ului. Practic, nu stiu despre el decat numele site-ului si atat.
Mentionez ca adresa de e-mail de la care am primit mesajul nesolicitat nu are legatura cu site-ul, apartinand probabil unei firme care se ocupa cu distribuirea de mesaje la solicitarea administatorilor de diverse pagini web.

Deoarece as vrea sa il chem in judecata pe respectivul detinator/administator al site-ului, am nevoie de adresa sa postala. Probabil este o persoana fizica si nu o societate.

Cum ii aflu adresa? Este vreo institutie publica la care pot sa apelez pentru a-mi furniza aceasta data?

Multumesc anticipat.
Multumesc.