Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Depunere Declaratia 101 de catre Asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Depunere Declaratia 101 de catre Asociatie de proprietari

Buna seara !

Asociatia de proprietari pe care o administrez are un spatiu inchiriat la parterul unui bloc apartinand asociatiei si as vrea sa stiu daca trebuie depusa declaratia 101 pentru acest venit.
Daca trebuie depusa, unde se inregistreaza aceasta suma in declaratie?

Multumesc!
Spatiul este in chiriat unei persoane private, functioneaza un magazin.

Revin cu intrebarea: in ce rubrica inregistrez aceasta suma in declaratiA 101?
Daca am inteles bine, inregistrez doar impozitul aferent venitului?

Multumesc!
Crina70, utilizator