Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune soț decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune soț decedat

Sotul meu a decedat pe 4 feb .El are 3 copii din două căsătorii anterioare.Cum se procedează?
~ Conținut șters la cerere ~
o vanzare, de exemplu
Nu sunt deloc ,,oparita".Sunt doar supărată. Pe toată lumea.Si pe el,sotul meu.Pentru că m-a lăsat singură. Si-mi este tare dor de el.Nici nu pot explica ce simt.As vrea să ma mai întrebe măcar odată ,,ce face fetița mea?"
Inteleg. Imi cer scuze. V-am scris un mesaj privat in acest sens care nu are legatura cu topicul.
domjan margareta a scris:

Buna seara,
as dori sa-mi spuneti ce anume acte se pot face daca parintele doreste ca copilul sau sa nu mosteneasca bunurile sale.

Sa nu lase mostenire.