avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 784 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune soț decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune soț decedat

Sotul meu a decedat pe 4 feb .El are 3 copii din două căsătorii anterioare.Cum se procedează?
Cel mai recent răspuns: Irina Pricop , Consilier juridic 20:58, 21 Martie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
o vanzare, de exemplu
Nu sunt deloc ,,oparita".Sunt doar supărată. Pe toată lumea.Si pe el,sotul meu.Pentru că m-a lăsat singură. Si-mi este tare dor de el.Nici nu pot explica ce simt.As vrea să ma mai întrebe măcar odată ,,ce face fetița mea?"
Inteleg. Imi cer scuze. V-am scris un mesaj privat in acest sens care nu are legatura cu topicul.
domjan margareta a scris:

Buna seara,
as dori sa-mi spuneti ce anume acte se pot face daca parintele doreste ca copilul sau sa nu mosteneasca bunurile sale.



Sa nu lase mostenire.

Alte discuții în legătură

Succesiune ivi ivi Buna ziua. A-si dori cateva raspunsuri daca ma poate ajuta cineva. In 1990 a murit mama mea. In urma decesului ei nu s-a facut succesiune. Tatal meu s-a ... (vezi toată discuția)
Mostenire dupa tata caren caren sa inteleg ca sotia tatalui meu, in cazul decesului tatalui, aceasta beneficiaza de 1/4 din bunurile pe care tatal meu le.a mostenit dupa urma mamei mele? dar ... (vezi toată discuția)
Mostenire - dezbatere succesorala Vasile Olteanu Vasile Olteanu In urma cu 3 luni tatal meu a decedat.Mama a decedat in 1989, dar nu am facut dezbaterea . Mai am un frate. In 1992 tata s-a recasatorit. Masa succesorala se ... (vezi toată discuția)