Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acordul de asociere este raport comercial?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acordul de asociere este raport comercial?

In motivarea cererii,reclamanta (asociatia de propietari) arata ca intre parti se desfasoara un raport comercial in baza careia a furnizat debitoarei (propietarului) servicii de intretinere, iar pentru plata serviciilor prestate a emis mai multe facturi fiscale. In realitate nu a eliberat factura nici la cererea propietarului.
salut @amvirdan, nu uita ca sunt localitati in tara unde asociatiile de proprietari nu concep sa nu emita facturi la cei care solicita astfel de documente, pe considerentul ca acestia trebuie sa-si deconteze cheltuielile la firma din apartament.
SCLIPEINICU a scris:

Am deschis trei discutii noi care de fapt se refera la subiectul publicat anterior-

@sclipeinicu, pentru dezbaterea coerenta a situatiei este de preferat si recomandat sa continuati mesajle intr-un singur topic si sa nu deschideti discutii noi in alte sectiuni ale forumului (drept penal, etc.). :yes:
Am inteles. Va rog sa ma criticati fara mila cand gresesc
Dorința vă va fi îndeplinită cu proxima ocazie!:)