Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Unde pot reclama un administrator de bloc ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Unde pot reclama un administrator de bloc ?

Salut . O sa zic pe scurt ,in apartament locuiesc 3 persoane , soția ,copil de 8 ani și copil de 1 an ,practic 2 persoane la întreținere . Eu locuiesc in Anglia cu contract de închiriere ,însă domnul administrator a modificat fără sa ne anunțe ,3 persoane la întreținere in loc de 2 . Unde as putea sa l reclam sau ce sfaturi îmi oferiți ?
Ce adunarea generala? La adunarea generala nu se aduna decit 5 cel mult 10 Propietari, (adica exact gasca administratorului asoc. de prop. )
Administratorul poate face liste cu plata intretinerii afisate la avizier si altele pe care nu le mai afiseaza...poate face exact ce vrea muschii lui , atita timp cit aceste liste cu plata intretinerii sint semnate de oresedintele asoc.si de cenzor.
Cititi legea dupa care se conduc asoc.de prop. s-au cititi doar raspunsurile date de avocatii de pe forum..
mimi56_manolescu.....postarea era veche...intre timp s-a schimbat si legea.
Se poate sa imi spuneti care este ultima varianta a legii, numar, data ?multumesc.
Legea 196/2018