Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accident cu vătămare corporală. Cât trebuie să ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Accident cu vătămare corporală. Cât trebuie să plătească șoferul vinovat?

Cât trebuie să plătească un șofer care se declara vinovat într un accident rutier în urma căruia a rezultat o victimă cu fracturi și entorsă la braț

Manuela Rășină, administrator
Domnule, doamna, am scris turceste? Ce nu este clar?
Daca vinovatul avea asigurare se plateste tot de asigurator.
Daca nu avea atunci plateste din buzunarul propriu cheltuielile. Cat? Toate cheltuielile!
Sa zicem ca asiguratorul plateste victimei daune de 1 milion de euro.
Atunci vinovatul, daca nu are asigurare, va plati un milion de euro.
Acum e mai clar?
cyan, moderator
Domnule draga invata sa explici mai clar
Multumesc pt nimic
Pana la urma am explicat suficient de clar?
Mai clar de atat nici nu se putea.Daca ati vazut "filme" si sperati sa se obtina nu stiu ce sume de pe urma celui vinovat,ei bine,sunt filme.Vi s-a explicat clar si concis,daca domnul care se declara vinovat detine o polita RCA,toate costurile vor fi suportate de catre asigurator.
Eu am pus o intrebare si vreau sa mi sw raspunda strict pe acest subiect asa ca nu va bagati aiurea nimeni nu a zis ca in urma acestui accident vrem noi sa ne imbogatim nu vreau in urma acestei nenoriciri sa obtin bani
Vreau ca parintilor mei care in acest moment putea sa nu mai fie langa mine sin cauza unui nenoricit
Vreau sa se faca dreptate
Asa ca nu va mai bagati aiurea in seama