Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... avocat stagiar 2009
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

avocat stagiar 2009

Salut şi felicitări tuturor celor ce au luat acest examen!
A fost un examen greu şi cu mare rezistenţă la stres. Eu m-am pregătit aproape un an de zile pentru el. L-am tratat la cel mai serios mod cu putinţă şi am reuşit din prima.
ªi ca să citez un alt coleg ,, îţi trebuie un car de cunoştinţe juridice, un gram de noroc şi un maestru ,,.
Referitor la cei ce au picat să nu se descurajeze şi să lupte pentru a-şi îndeplini acest vis. Luaţi exemplul celor ce susţin în fiecare an examenul la magistratură. Chiar dacă pică cu câteva grile, nu renunţă şi vor reuşi.
Mulţumesc tuturor colegilor ce m-au ajutat prin sfaturile lor şi le urez baftă celor ce îşi vor încerca norocul în 2010! Carmen
se pare ca de data asta bucurestiul s-a miscat mai repede...au emis deciziile! anuntul se gaseste pe site-ul baroului bucuresti. azi am sunat la baroul dolj (care a fost una din subcomisiile de anul acesta) si mi s-a spus ca deciziile se emit de catre fiecare barou din tara si nu de catre subcomisii.
a depus cineva contractul+decizia in copie+cerere deja?
eu am depus contractul de colaborare si am platit taxa de tablou...decizia inca nu am luat-o. ei zic pe 15...