Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract vanzare cumparare apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract vanzare cumparare apartament

Buna ziua,
Am plastifiat contractul de la apartament ( mare prostie nu am stiut ca nu e voie) deoarece era foarte deteriorat contractul fiind intocmit in anul 89. Pe contract scrie firma Sc URBANA SA Cluj este vreo posibilitate sa mai fac rost de un duplicat care sa inlocuiasca originalul? Am inteles ca nu mai este valabil daca este plastefiat desii nu are timbru sec sau alte elemente care sa faca diferenta daca este original sau nu. Se vede pe el ca este foarte vechi si original chiar daca e plastefiat. Ma puteti va rog sfatuii ce trebuie sa fac pentru a nu intampina probleme pe viitor la succesiuni sau schimbare buletin. Mentionez ca o succesiune am facut in urma cu o luna ( atunci nu a fost plastefiat) deoarece a decedat tata, primind calitatea de mostenitor eu si mama mea.
Multumesc
Ati aflat unde se afla arhiva Urbana SA Cluj Napoca ?