Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ieșire din indiviziune. Cum pot obține bani pentru o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ieșire din indiviziune. Cum pot obține bani pentru o cotă de 20% dintr-un apartament?

Buna ziua, am si eu o intrebare, detin 20% dintr-un apartament, as dori sa primesc bani pentru acea parte, am sanse sa obtin o iesire de sub indiviziune?Mai sunt 2 proprietari, am vb cu un avocat si mi-a zis ca trebuie sa deschid un proces dar ca sunt sanse sa nu castig.E mica partea si acela e apartamentul in care locuiesc celelalte 2 persoane iar instanta s-ar putea sa nu acorde castig de cauza pentru mine.As dori mai multe lamuriri daca se poate.va multumesc anticipat.
Manuela Rășină, administrator
Dupa ce voi castiga procesul si voi intra in proprietate, voi putea recupera acesti bani de la parati?Vreau sa imi angajez o doamna avocat si ea la telefon mi-a zis ca banii de timbru nu ii mai vad.A vorbit aiurea?Sa caut alt avocat?