Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Muzică stresantă la locul de muncă. Cum îmi pot ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Muzică stresantă la locul de muncă. Cum îmi pot determina colegii să renunțe la acest obicei?

Lucrez intr-un atelier,rectific niste piese mici,acest job necesita concentrare maxima.Din pacate am niste colegi care prefera manele si muzica de petrecere,sunt ascultate prin amplificator chiar la volum maxim deranjandu-ma.Daca protestez,ei spun ca eu nu ma pot adapta si eu trebuie sa ma integrez.Deocamdata nu vreau sa-mi deranjez sefii cu problema asta,de aceea ma adresez dvs cu aceasta problema,as dori sa aflu unde este dreptatea din punct de vedere juridic.
Va multumesc anticipat!
Manuela Rășină, administrator
Muzica care nu îți place, ea ori și unde deranjează, și pe stradă, și acasă, și ori unde te-ai situa efectiv numai ca un simplu trecător.
Iar muzica care îți place, devine și ea deranjantă și chiar inervantă, atunci cînd ai ceva de făcut și acel ceva îți cere mai multă concentrație, nu este un ceva pe care îl faci din rutină.