Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Info Indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Info Indemnizatie

Daca fata mea e insarcinata primeste indemnizatie pentru copil in conditiile in care ea lucreaza din 01.06.2018 ? Concediu de risc / pre si post natal are dreptul sa isi ia? Care sunt procedurile pentru a intra in indemnizatie ? Dpn copilului este intre 11.iunie.2019-25.iunie2019.
Ea nu a mai lucrat a avut doar 3 ani de studii din 2013-2016 (facultate la zi)
2016-2017= somaj(dupa cei 3 ani de facultate)
1 iunie 2018 e angajata cu contract nedeterminat pe 8 h.
Ce se poate face in situata ei?
Multumesc din suflet!