avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Info Indemnizatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Info Indemnizatie

Daca fata mea e insarcinata primeste indemnizatie pentru copil in conditiile in care ea lucreaza din 01.06.2018 ? Concediu de risc / pre si post natal are dreptul sa isi ia? Care sunt procedurile pentru a intra in indemnizatie ? Dpn copilului este intre 11.iunie.2019-25.iunie2019.
Ea nu a mai lucrat a avut doar 3 ani de studii din 2013-2016 (facultate la zi)
2016-2017= somaj(dupa cei 3 ani de facultate)
1 iunie 2018 e angajata cu contract nedeterminat pe 8 h.
Ce se poate face in situata ei?
Cel mai recent răspuns: Dia_Nico , utilizator 21:42, 26 Septembrie 2018
Multumesc din suflet!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc Tincu Oana Tincu Oana Buna ziua , sunt insarcinata in 5 luni , sunt studenta la master la zi an I si din 1 septembrie 2017 sunt si angajata cu 1950 brut , dar nu am mers la munca ... (vezi toată discuția)
Concediu risc maternal si concediu prenatal ELENAGOGONEA ELENAGOGONEA Buna ziua , Va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti cum se calculeaza riscul maternal si concediul prenatal? din cate am citit riscul maternal este 75% ... (vezi toată discuția)
Gravida angajată pe perioada determinata gabri_3la@yahoo.com gabri_3la@yahoo.com Va rog sa ma ajutați...sunt însărcinată, ar trebui sa nasc in Aprilie 2019, dar contractul îmi expira pe 30.11.2018. Cum e cel mai bine sa procedez? Sa ... (vezi toată discuția)