Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Remunerare concediu de odihnă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Remunerare concediu de odihnă

Lucrez la particular cu salariu minim pe economie pe cartea de munca de 3 ani jumate.. Problema este ca nu prea am cum sa iau concediu din cauza ca nu are cine să îmi înlocuiască postul pe perioada concediului. Totul e ok pana aici doar ca la incheierea unui an lucrat primesc banii pe concediu. Aici e buba. Suma mi se pare cam mica pe concediu de odihna. Mentionez ca salariu pe cartea de munca este minim pe economie. Am aproape 15 ani vechime in câmpul munci în diferite locuri si 3 ani di 3 luni actual. Am primit 700 ron după primul an si respectiv 800 ron după al 2 lea. Pt concediul de odihna. Suma primită nu mi se pare ok pt concediul de odihna. Nu cunosc cum se calculează. Ma poate lămurii cineva?
Karakarla a scris:

Cu un salariu minim pe economie pe cartea de munca

Daca CO este luat in decembrie 2018 ,atunci indemnizatia bruta a CO este de minim 2400 lei ...