Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... actiune trimisa prin fax - se ia in calcul ora ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

actiune trimisa prin fax - se ia in calcul ora trimiterii ? sau ora primirii Faxului ?

Buna dimineata !

O actiune a fost trimisa prin fax.

Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns:

- se ia in calcul ora trimiterii ?
sau ora primirii Faxului ?

Daca actiunea s-a transmis la ora 23,50,
si s-a primit de catre Tribunal la ora 00,08,

ce ora se va lua in calcul ?
Nu era prin luna 01. 2019, era prin luna decembrie 2018. Nu era o decizie, era lege. Dar, una peste alta, colegul acela al dvs. s-ar putea să o fi nimerit-o.
Vedeți dispozițiile Legii 310/2018 pentru modificarea și completarea NCPC, publicată în Monitorul Oficial 1074/18 decembrie 2018.
Am gasiiiiiit !
Da, este art.24 din Legea nr,310 /2018.
Miliarde de multumiri !!!!!!.....