Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Un vecin doreste sa isi mute usa de la intrare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Un vecin doreste sa isi mute usa de la intrare

Vecinul de langa mine vrea sa isi mute usa de la intrate pe peretele de la sufragerie. Mie nu imi convine, deoarece tot zgomotl se aude din camera copilului.
Avem asociatie de proprietari, se poate discuta acolo? Ma pot opune direct, sau daca obtine acordul majoritatii ii poate da bataie?
Corect! Multumesc mult!
Dar ce ma fac daca peste 10 ani se trezeste unul si-mi zice sa daram zidul?...
Care unu'? Din cei 85% care au dat semnatura sau din cei 15% care n-au semnat?:)
Ati indeplinit conditia ceruta de lege? Ati indeplinit-o. Asociatia de proprietari a fost fraiera ca nu v-a cerut chirie? A fost.
Daca vi se va intampla asta ignorati.
Daca asociatia se va "suci", cum se zice acum, oferiti-va sa negociati si sa platiti o chirie. La urma urmei e proprietate comuna. ;)
~ Conținut șters la cerere ~