Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA IBAN trezorerie
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

IBAN trezorerie

Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu IBAN-ul contului în care se plateste TVA-ul declarat in formularul 301? Este vorba despre achizitionarea unui abonament pe un site american (sistemul M1SS, compania are numar de TVA care incepe cu EU). Si inca o intrebare: aparent, anul trecut am platit TVA-ul pentru aceeasi operatiune intr-un cont gresit. Nu am primit nicio notificare de la ANAF. Ar trebui sa intreprind ceva pentru corectarea erorii?

Va multumesc anticipat.
Nu aveti pt ce. Mi-a prins bine si mie aceasta dezbatere apriga. Iar concuzia este cea care ati spus-o dvs: tva-ul trebuie sa ajunga la bugetul statului, intr-un fel sau in altul. In acest fel in mod sigur nu veti avea nicio problema. Numai bine !
Buna,
Ai reusit sa afli contul IBAN al Trezoreriei in care se efectueaza plata TVA intracomunitar?
Da, in raspunsul primit de la ANAF scrie ca plata se face in contul TVA pentru operatiuni interne (in cazul Trezoreriei Cluj, acesta este RO32TREZ21620A100101XTVA ).