Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Zile libere
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Zile libere

Bună ziua
După 15 mai se mai poate da liber în contextul ca școlile rămân închise și starea de urgenta expira?,
Se acordă zile libere unuia dintre părinți pentru supravegherea copiilor, în situația suspendării cursurilor sau închiderii temporare a unităților de învățământ unde aceștia sunt înscriși, ca urmare a condițiilor meteorologice nefavorabile sau a altor situații extreme decretate astfel de către autoritățile competente cu atribuții în domeniu.
Buna ziua
Da, se mai pot da zile libere pana in 12 iunie cand se incheie oficial anul scolar.
Va mulțumesc pentru răspuns
As dori sa mai știu din ce data sa aplicat legea, la mine la serviciu spun ca pe perioada 17-21 martie trebuie zile de concediu de odihna deoarece nu pot beneficia de acea sta prevedere decât din 22.