Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... desfiintare locului de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

desfiintare locului de munca

Este legala incetarea CIM determinata de desfiintarea locului de munca ocupat de salariat pe motive de reorganizare a activitatii (art 65 din codul muncii) luand in considerare ca pe aceeasi functie mai sunt incadrate si alte persoane in companie?
Q&A a scris:

Este legala incetarea CIM determinata de desfiintarea locului de munca ocupat de salariat pe motive de reorganizare a activitatii (art 65 din codul muncii) luand in considerare ca pe aceeasi functie mai sunt incadrate si alte persoane in companie?

Reorganizarea activitatii poate insemna si restructurare prin desfiintarea unor posturi ... de exemplu, din 4 posturi de sofer mai raman 2 :( ... angajatii pe cele 2 posturi desfiintate vor fi concediati in baza art.65 alin.1 C.mun.