Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Casa de marcat pentru un PFA (servicii de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Casa de marcat pentru un PFA (servicii de înfrumusețare)

Buna ziua. Detin un PFA (servicii de înfrumusețare) ,nu am punct de lucru stabil si doresc sa imi achizitionez o casa de marcat dar mi s a zis ca nu pot cumpăra decat daca am un punct de lucru stabil. Intrebarea mea e ce pot face in cazul in care eu totusi nu pot avea punct de lucru in locul unde imi desfășoar activitatea ?
george-neagu, moderator
Acum e mai clara explicatia despre situatia concreta. Poate ca ar fi indicat sa cautati in alta parte un spatiu care sa va ofere posibiitatea inregistarii ca punct de lucru fix.
Si cu acest contract de colaborare nu pot lucra in acel salon?

george-neagu a scris:

Acum e mai clara explicatia despre situatia concreta. Poate ca ar fi indicat sa cautati in alta parte un spatiu care sa va ofere posibiitatea inregistarii ca punct de lucru fix.