Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sentință penală ignorată de medic
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sentință penală ignorată de medic

O femeie 50 ani se afla sub incidenta art 109 cod penal nu urmeaza tratamentul este violenta si multe altelee cu mama ei ani in acest sens am deschis un dosar de urmarire penala de unde am aflat neoficial ca este data de catre DSP in grija Centrului sanatate mintala adulti unde se blocheaza ancheta

astfel . doamna medic conform sentitei penale este in masura sa sesizeze organele de urmarire penala si sa fie internata fortat .acest lucru nu sa intimplat nici pina astazi

.....intrebare poate fi acuzata doamna doct de malpraxis, neglijenta precizez ca in tot acest timp au avut de suferit pacientul, mama si eu, fratele care am fost obligat sa stau paza .....va multumesc

-editare date personale-
Manuela Rășină, administrator
de acord dar o fist trimisa la psihiatrie cu sal area si politia am vb cu doct despre asta si ma ignora
pana la urma e internata sau nu?
ori nu mati inteless nu inteleg de mai bine de un an de zile fac paza satam la curte casa e in partita in doua una mamam cu eu si cealalta ea e bolnava nu am ce sa fac din ACTE AM INTELES CE AM ZIS restul sant arse am cerut acum ordin de protectie pt mama pt ca asa am fost sfatuit nu stiu ce sa mai spun saant la sat si aici nimeni nu te ajuta daca va dau hartiile o sa vedeti eu nu am pregatirea necesara
mie mi se pare ca stati cu niste hartii si cu bolnava pe cap degeaba. va trimit adresa d email pe mesaj privat sa imi trimiteti ce acte aveti ca ma facurati curioasa.
dsp-ul trebuia sa comunice unitatea unde urmeaza sa se prezinte femeia pt tratament, apoi daca nu se supunea si nu isi lua tratamentul, se inlocuia iar masura de obligare la tratament medical cu masura internarii nevoluntare.
de la data hotararii au trecut aproape 2 ani, ce s-a intamplat in vremea asta ?