avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am rupt stergatoarele unei masini care bloca alte 4 , ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am rupt stergatoarele unei masini care bloca alte 4 , nu erau ...

Am rupt stergatoarele unei masini care bloca alte 4 , nu erau locuri de parcare dar erau multe masini parcate. Respectivul domn a pus o duba in spatele tuturor fara nr de telefon la 10 seara.Am rupt stergatoarele si i-am zis ca ii offer suma de 300lei sa le cumpere si nu este de acord ca persoana de la magazin avea o camera instalata si i-a aratat cum s-a petrecut incidentul.Ce se poate intampla? Am fost reclamat la politie
@legalmonkey *reabilitarea...
Buna ziua "gherdnl".

Sugerez sa incercati "o intelegere amiabila".

Indiferent de costuri.

Consider ca este mai "ieftin" , tinand cont si de cele ce le-ati comis.

Mult succes.
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,

Indepartati prejudiciul , pentru a opera retragerii plangerii prealabile, daca persoana vatamata isi exprima optiunea, in acest sens.

Vor fi efectuate acte de cercetare penala, sub aspectul savarsirii infractiunii de distrugere.

De vreme ce exista o filmare care atesta aceasta fapta, poate fi angajata raspunderea penala a dvs.

Inregistrarile audio/audio-video reprezinta mijloace materiale de proba, in cauzele penale.

Consultati un avocat, pentru a cunoaste drepturile si garantiile procesuale pe care le aveti.
Ultima modificare: Marți, 13 Octombrie 2020
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatie la politie pentru distrugere FlagellumDei FlagellumDei Buna Ziua. Astazi am primit o citatie la politie in calitate de reclamat pt. distrugere. Nu stiu sigur, dar banuiesc pentru ce sunt reclamat. Deseori seara ... (vezi toată discuția)
Furt calificat stergatoare auto holyvmp holyvmp Buna seara, Va scriu in legatura cu o boacana de-a mea din urma cu 6 luni. Intr-o noapte, aflandu-ma in stare de ebrietate impreuna cu un prieten, am rupt ... (vezi toată discuția)
Vandalizare autoturism m0rpheus04 m0rpheus04 Buna ziua, Astazi, avand de efectuat un drum cu trenul in afara localitatii , am fost nevoit sa-mi parchez masina intr-o zona apropiata garii. Am cautat ... (vezi toată discuția)