Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am rupt stergatoarele unei masini care bloca alte 4 , ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am rupt stergatoarele unei masini care bloca alte 4 , nu erau ...

Am rupt stergatoarele unei masini care bloca alte 4 , nu erau locuri de parcare dar erau multe masini parcate. Respectivul domn a pus o duba in spatele tuturor fara nr de telefon la 10 seara.Am rupt stergatoarele si i-am zis ca ii offer suma de 300lei sa le cumpere si nu este de acord ca persoana de la magazin avea o camera instalata si i-a aratat cum s-a petrecut incidentul.Ce se poate intampla? Am fost reclamat la politie
@legalmonkey *reabilitarea...
Buna ziua "gherdnl".

Sugerez sa incercati "o intelegere amiabila".

Indiferent de costuri.

Consider ca este mai "ieftin" , tinand cont si de cele ce le-ati comis.

Mult succes.
Buna seara,

Indepartati prejudiciul , pentru a opera retragerii plangerii prealabile, daca persoana vatamata isi exprima optiunea, in acest sens.

Vor fi efectuate acte de cercetare penala, sub aspectul savarsirii infractiunii de distrugere.

De vreme ce exista o filmare care atesta aceasta fapta, poate fi angajata raspunderea penala a dvs.

Inregistrarile audio/audio-video reprezinta mijloace materiale de proba, in cauzele penale.

Consultati un avocat, pentru a cunoaste drepturile si garantiile procesuale pe care le aveti.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat