Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua Ce castig de cauza am atunci cand o ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua Ce castig de cauza am atunci cand o societate juridica ...

Buna ziua

Ce castig de cauza am atunci cand o societate juridica (banca) divulga datele mele cu caracter personal altei persoane fizice?

Intentionez sa dau in judecata banca...
M.a informat ca datele mele personale cat si datele de cont au fost transmise din greseala catre alta persoana!

Dapix a scris:

Ce scrie în acea notificare a băncii`? Banca recunoaște că a încălcat legea, divulgând date cu caracter personal`?
Ce anume a divulgat`? În mod normal, numai o instanță de judecată poate solicita datele personale ale titularului de cont.

Intrebarea este ce o sa obțineți.im urma demersului respectiv?,Ce sume ar putea sa merite efortul și cheltuiala făcute ?In general în sistemul european nu numai național de drept se dispun ca daune morale sume modice..Mai mult decat atat cum dovediti prejudiciul .S-ar putea ca la final cand trageți linie sa nu ieșiți pe plus.