Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Purtarea mastii in birou/depozit, fara contact cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Purtarea mastii in birou/depozit, fara contact cu clienti/publicul.

Buna ziua, lucrez la un magazin online, unde persoanele neautorizate le este interzis accesul in birou / depozit, nu suntem magazin fizic si nu avem clienti care sa intre la noi in incinta biroului/depozitului. Recent, din exteriorul biroului m-a vazut un politist ca nu purtam masca si mi-a dat amenda, eu aflandu-ma in birou. Este legal acest lucru? Merita contestata amenda? Va multumesc.
Daca sunteti singur in birou va incadrati la exceptii si nu trebuie sa purtati masca
Daca insa mai este cineva prezent atunci trebuie sa va puneti masca atat dumneavoastra cat si cealalta persoana.
Daca nu era singur in birou, nu primeau amenzi si celelalte persoane? La asta nu se face referire in text.