avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestare

Buna ziua,
In cazul in care sunt concediat si consider ca sunt nedreptatit cum trebuie sa procedez ca sa contest decizia?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:17, 4 Ianuarie 2010
Contestatia se face la instanta comtenta unde dvs. aveti domiciliul.
Buna ,
Cam la ce suma se ridica heltuielile pe care le voi avea in caz de proces.?
Aproximativ, sa i-mi fac o idee.?
taxa judiciara +taxa de timbru = 0 lei
onorariu avocat pe care in caz de castig il va achita tot firma
va0202 a scris:

Buna ,
Cam la ce suma se ridica heltuielile pe care le voi avea in caz de proces.?
Aproximativ, sa i-mi fac o idee.?


Fiind vorba despre un litigiu de munca sunteti scutita de plata taxelor judiciare de timbru.
Veti plati onorariul pentru avocat, iar in caz de castig veti putea recupera onorariul de la fostul angajator solicitand instantei plata cheltuielilor de judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pierdere proces de contestatie a contraventiei - cheltuieli de judecata? costels87 costels87 Buna ziua. Daca am depus o contestatie la procesul verbal de contraventie, se ajunge in instanta si pierd, voi fi obligat si la plata cheltuielilor de ... (vezi toată discuția)
Am o nelamurire !!! vladimir.danciu vladimir.danciu Buna dimineata.Va rog sa-mi spuneti cum pot actiona in judecata (litigiu de munca) pe fosta patroana unde am lucrat ca sa pot sa-mi recuperez salarul pe ... (vezi toată discuția)
Neplata salariului Armasoiu Nicolae Armasoiu Nicolae Mi-am incheiat CIM prin demisie fara preaviz in 30 aprilie 2009 si angajatorul refuza sa plateasca lichidarea si concediul. Ce pot sa fac va rog sa ma ... (vezi toată discuția)