Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestare

Buna ziua,
In cazul in care sunt concediat si consider ca sunt nedreptatit cum trebuie sa procedez ca sa contest decizia?
Contestatia se face la instanta comtenta unde dvs. aveti domiciliul.
Buna ,
Cam la ce suma se ridica heltuielile pe care le voi avea in caz de proces.?
Aproximativ, sa i-mi fac o idee.?
taxa judiciara +taxa de timbru = 0 lei
onorariu avocat pe care in caz de castig il va achita tot firma
va0202 a scris:

Buna ,
Cam la ce suma se ridica heltuielile pe care le voi avea in caz de proces.?
Aproximativ, sa i-mi fac o idee.?

Fiind vorba despre un litigiu de munca sunteti scutita de plata taxelor judiciare de timbru.
Veti plati onorariul pentru avocat, iar in caz de castig veti putea recupera onorariul de la fostul angajator solicitand instantei plata cheltuielilor de judecata.