Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... DIFUZOR IN CURTE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

DIFUZOR IN CURTE

Domnilor , daca eu ca maloman , am in curte o boxa atarnata sub grinda casei si ascult muzica in limita orelor de program de liniste , un vecin se poate impotrivi ? Acesat spune ca este indreptata catre casa lui si il deranjeaza , dar este la mine in curte , nu pe gardul lui
Pompilui Avram, utilizator
aveti drepate....dar sa vina cu decibelmetru" ....cu instrumente ajutatoare . " la ureche " vecinii pot spune ca sunt deranjati si de latratul uni caine , sau de vant ......" dupa ureche " spune spune orice
Politistul o sa va scrie amenda, va trimite P.V. acasa, daca nu semnati pe loc si apoi vedeti ce faceti, contestati sau nu amenda...
Daca contestati... o sa decida instanta daca o platiti sau nu....
exista solutii si pentru melomani ca dvs.
sunt convins , ca si pentru vecini.....
desi te poate opri vecinul sa iti dea una in gura, nu la solutii nelegale ma refeream, ci din contra. Exista solutii legale sa
te reduca la tacere
Mai are varianta sa te oblige si el sa asculti din difuzoarele lui ce nu iti place.
gi-jane2, moderator