avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... DIFUZOR IN CURTE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

DIFUZOR IN CURTE

Domnilor , daca eu ca maloman , am in curte o boxa atarnata sub grinda casei si ascult muzica in limita orelor de program de liniste , un vecin se poate impotrivi ? Acesat spune ca este indreptata catre casa lui si il deranjeaza , dar este la mine in curte , nu pe gardul lui
Ultima modificare: Joi, 8 Iulie 2021
Pompilui Avram, utilizator
aveti drepate....dar sa vina cu decibelmetru" ....cu instrumente ajutatoare . " la ureche " vecinii pot spune ca sunt deranjati si de latratul uni caine , sau de vant ......" dupa ureche " spune spune orice
Politistul o sa va scrie amenda, va trimite P.V. acasa, daca nu semnati pe loc si apoi vedeti ce faceti, contestati sau nu amenda...
Daca contestati... o sa decida instanta daca o platiti sau nu....
8 din 8 utilizatori consideră
acest răspuns util
exista solutii si pentru melomani ca dvs.
sunt convins , ca si pentru vecini.....
12 din 13 utilizatori consideră
acest răspuns util
desi te poate opri vecinul sa iti dea una in gura, nu la solutii nelegale ma refeream, ci din contra. Exista solutii legale sa
te reduca la tacere
Mai are varianta sa te oblige si el sa asculti din difuzoarele lui ce nu iti place.
Ultima modificare: Vineri, 9 Iulie 2021
gi-jane2, moderator

Alte discuții în legătură

Cat de tare pot sa ascult muzica? irc80 irc80 Buna seara!As vrea sa stiu si eu cat de tare pot sa ascult muzica!Cei pusi pe rautati le spun de acum...ascult toate genurile de muzica incepand din ani 70 ... (vezi toată discuția)
Ascultare muzica Adryan10 Adryan10 Buna ziua am si eu o problema vecinii mei mi-au facut sesizare la 112 ca ascult muzica la mine in masina in curte ca ai deranjeaza muzica,ca nu-i muzica este ... (vezi toată discuția)
Pot asculta muzica tare? MFilip MFilip Buna ziua, As vrea sa aflu care imi sunt drepturile de a asculta muzica/face zgomot intre orele legal prevazute,respectiv daca exista o limita de decibeli ... (vezi toată discuția)