Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... balcon la parter
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

balcon la parter

Buna ziua,
doresc sa realizez un balcon la un apartament la parter . As dori daca puteti sa ma indrumati cu pasii care trebuie urmati. (primarie,arhitect s.a )
Va multumesc!
Am construit un balcon la parter costul total depaseste 5000lei cu avize si proiect de arhitectura , sa nu mai punem la socoteala spagile aferente.
cornel71@ Incei 5000 sunt incluse si costurile de constructie ale balconului (materiale, manopera)?
am nevoie la dosarul pentru certificatul de urbanism de PLAN DE INCADRARE IN ZONA , de la primarie am primit numai planul de situatie, ...ma poate ajuta cineva cu o informatie de unde as putea sa fac rost de el?

va multumesc!
Documentatia pentru CU este compusa din:
1. Cerere
2. Cadastru pentru teren/imobil
3. Planuri topografice sc. 1:500 si 1:2000 (obtinute de la Directia de Cadastru)
Planurile topografice sunt sinonime cu PLAN DE INCADRARE IN ZONA
4. Acte de proprietate (contract vanzare-cumparare, mostenire, donatie, etc)

In cazul dv, pentru aceste planuri,va adresati Primariei Cluj,
Directia Patrimoniul Municipiului si evidenta proprietatii
Serviciul Evidenta patrimoniu
Serviciul Cadastru si carte funciara
[ link extern ]
doina_manuela, utilizator
Va multumesc pentru indrumare !