avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... balcon la parter
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

balcon la parter

Buna ziua,
doresc sa realizez un balcon la un apartament la parter . As dori daca puteti sa ma indrumati cu pasii care trebuie urmati. (primarie,arhitect s.a )
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ionel12 , utilizator 21:05, 13 Ianuarie 2010
Am construit un balcon la parter costul total depaseste 5000lei cu avize si proiect de arhitectura , sa nu mai punem la socoteala spagile aferente.
cornel71@ Incei 5000 sunt incluse si costurile de constructie ale balconului (materiale, manopera)?
am nevoie la dosarul pentru certificatul de urbanism de PLAN DE INCADRARE IN ZONA , de la primarie am primit numai planul de situatie, ...ma poate ajuta cineva cu o informatie de unde as putea sa fac rost de el?

va multumesc!
Documentatia pentru CU este compusa din:
1. Cerere
2. Cadastru pentru teren/imobil
3. Planuri topografice sc. 1:500 si 1:2000 (obtinute de la Directia de Cadastru)
Planurile topografice sunt sinonime cu PLAN DE INCADRARE IN ZONA
4. Acte de proprietate (contract vanzare-cumparare, mostenire, donatie, etc)

In cazul dv, pentru aceste planuri,va adresati Primariei Cluj,
Directia Patrimoniul Municipiului si evidenta proprietatii
Serviciul Evidenta patrimoniu
Serviciul Cadastru si carte funciara
[ link extern ]
Ultima modificare: Miercuri, 13 Ianuarie 2010
doina_manuela, utilizator
Va multumesc pentru indrumare !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aprobare garaj marbostgms marbostgms Doresc ca in prelungirea casei (un perete comun) sa-mi construiesc un garaj. Va rog sa-mi spuneti de ce aprobari am nevoie, pentru a nu cadea in abatere, desi ... (vezi toată discuția)
Certificat de urbanism & autorizatie de construire mirceatomovici mirceatomovici Lucrez la o firma de productie publicitara si am de scos certificate de urbanism & autorizatii de construire pentru diverse locatii din Bucuresti si provincie, ... (vezi toată discuția)
Modificari in apartament crslaura crslaura Buna ziua! Recent doresc sa fac cateva modificari in garsoniera in care locuiesc. Modificari insemnand in principal marirea bucatariei (bucataria are un ... (vezi toată discuția)