Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a săvârșit ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a săvârșit o condamnare în urma cu cel puțin 35 de ani în urma . Cum este posibil ca după atât timp sa primească acasă o scrisoare sa se prezinte la politie pentru a semna luna de luna. Cu câți ani în urma se aplica legea 118/2019 înscrierea în registrul național automatizat. Va mulțumesc anticipat.
Buna ziua , sunt in aceeasi situatie ca tatal dvs . Am facut o petitie la avocatul poporului . Legea are multe aspecte neconstitutionale . Sunt incalcate mai multe drepturi .Una este sa faci un registru de evidenta si preventie si alta este sa fotografiezi , amprentezi persoane dupa 30 de ani de la producerea faptei . Va tin la curent cu rezultatul .
si eu urmaresc

radutel a scris:

Buna ziua , sunt in aceeasi situatie ca tatal dvs . Am facut o petitie la avocatul poporului . Legea are multe aspecte neconstitutionale . Sunt incalcate mai multe drepturi .Una este sa faci un registru de evidenta si preventie si alta este sa fotografiezi , amprentezi persoane dupa 30 de ani de la producerea faptei . Va tin la curent cu rezultatul .

Urmaresc si eu discutia .. cati oameni sunt in situatia asta ?
Manuela Rășină, administrator
Din ce am citit 45000 de persoane.
unde ai citit pune linkul te rog am deschis si un redit legea 118 din 2019 pentru cen interesati nu se poate asa ceva .. 35 de ani pe cand eu eram minor .. executat pedeapsa gratiat reabilitatat si acum sa ma supun tampeniei mai bine mor