avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a săvârșit ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a săvârșit o condamnare în urma cu cel puțin 35 de ani în urma . Cum este posibil ca după atât timp sa primească acasă o scrisoare sa se prezinte la politie pentru a semna luna de luna. Cu câți ani în urma se aplica legea 118/2019 înscrierea în registrul național automatizat. Va mulțumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Sevel , utilizator 13:53, 10 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua , sunt in aceeasi situatie ca tatal dvs . Am facut o petitie la avocatul poporului . Legea are multe aspecte neconstitutionale . Sunt incalcate mai multe drepturi .Una este sa faci un registru de evidenta si preventie si alta este sa fotografiezi , amprentezi persoane dupa 30 de ani de la producerea faptei . Va tin la curent cu rezultatul .
si eu urmaresc


radutel a scris:

Buna ziua , sunt in aceeasi situatie ca tatal dvs . Am facut o petitie la avocatul poporului . Legea are multe aspecte neconstitutionale . Sunt incalcate mai multe drepturi .Una este sa faci un registru de evidenta si preventie si alta este sa fotografiezi , amprentezi persoane dupa 30 de ani de la producerea faptei . Va tin la curent cu rezultatul .

Urmaresc si eu discutia .. cati oameni sunt in situatia asta ?
Ultima modificare: Vineri, 20 August 2021
Manuela Rășină, administrator
Din ce am citit 45000 de persoane.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
unde ai citit pune linkul te rog am deschis si un redit legea 118 din 2019 pentru cen interesati nu se poate asa ceva .. 35 de ani pe cand eu eram minor .. executat pedeapsa gratiat reabilitatat si acum sa ma supun tampeniei mai bine mor

Alte discuții în legătură

Buna ziua , in legătura cu legea 118/2019 ... exista vreo cale ... Carolinaaa Carolinaaa Buna ziua , in legătura cu legea 118/2019 ... exista vreo cale de atac ? Au trecut 35 de ani de când am fost condamnat ,fără alte antecedente penale , ... (vezi toată discuția)
Drept penal legea 118 din 2019 ref. registrul national automat etc . rog ... radutel radutel Legea 118 din 2019 ref. registrul national automat etc . Rog opinie referitoare la posibilitatea refuzului prelevarii de probe biologice , amprente , etc . Pe ... (vezi toată discuția)
Ce sa fac : legea 118 2019 abuz ptr cei reabilitati gcirs gcirs Buna ziua, Am 52 de ani, nascut in 1969. In 1986 la varsta de 17 ani am comis o infractiune pedepsita cu inchisoare 3 ani. din care prin gratiere am ... (vezi toată discuția)