Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a săvârșit ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Tatăl meu a săvârșit o condamnare în urma cu cel puțin 35 de ani în urma . Cum este posibil ca după atât timp sa primească acasă o scrisoare sa se prezinte la politie pentru a semna luna de luna. Cu câți ani în urma se aplica legea 118/2019 înscrierea în registrul național automatizat. Va mulțumesc anticipat.
@Sevel
Pai asta e problema că nu poți pleca parca așa scrie că la 3 luni trebuie sa te duci la poliție
Manuela Rășină, administrator
Asa scrie : la fiecare 3 luni sa mergi la politie , iar daca pleci mai mult de 2 saptamani sa ii anunti inainte unde mergi ( adresa unde vei locui ) si cat intentionezi sa stai .

Baboon a scris:

@Sevel
Pai asta e problema că nu poți pleca parca așa scrie că la 3 luni trebuie sa te duci la poliție