Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinta unei asociatii mici de locatari 20 de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinta unei asociatii mici de locatari 20 de apartamente ...

Presedinta unei asociatii mici de locatari 20 de apartamente a dispus să i se emită card si doreste sa foloseasca fondul de reparatii al blocului pentru a repara acoperisul cu muncitori la negru fără contract si fără garantie.Doar o minoritate dintre locatari nu suntem de acord si dorim o reparatie cu forme legale.Cum o putem impiedica ?
DEBRA, utilizator
la primarie exista un departament de control pentru asociatii.
ideal ar fi sa faceti ceva inainte sa cheltuiasca banii....dupa e cam tardiv,ramaneti si cu banii dati si cu o lucrare care poate prezenta deficiente
faceti reclamatie la primarie privind intentiile presedintelui de a executa servicii fara contract,garantie si factura
varianta mai rapida e sa convingeti vecinii, ca nu e normala aceasta decizie si ce urmari pot fi
Multumesc mult, de primărie știam și eu dar acolo e fii-su e consilier. !!!
DEBRA, utilizator
Daca are rude la primarie ,solicitati audit extern prin expert CECCAR
Daca expertiza financiar contabila confirma incalcarea dispozitiilor in vigoare aveti dreptul sa promovati plangere la parchetul teritorial