Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... plata concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

plata concediu medical

este legal ca sefii sa i-a decizia de a nu-mi plati concediul medical pe motive ca firma nu are bani ,sau sa-mi fie platit doar in mementul in care casa de sanatate vireaza banii?multumec
Conform OUG 158/2005, certificatul medical se depune pana pe 5 ale lunii si se plateste in ziua de plata a salariilor din luna respectiva.