avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general fundatie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

fundatie

Buna ziua o fundatie din romania nonprofit poate primi a si donatie o cladire de la o firma din spania .cladirea care ar urma sa fie primita ca si donatie este in spania.
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:38, 16 Ianuarie 2010
OG nr.26/2000 cu privire la asociatii si fundatii ( actualizata ) , o puteti gasi aici
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ong sau fundatie hajjni hajjni m-a rugat cineva sa ma ocup de infiintarea unui ong. Intrebarea mea este care forma ar fi cel mai ok, este vb ca persoana respectiv ar vrea o forma juridica in ... (vezi toată discuția)
Vreau sa infiintez o fundatie.ma ajutati? carmenelena27 carmenelena27 De foarte mult timp imi doresc sa infiintez o fundatie.As avea foarte multe de spus,dar ma raportez la o intrebare esentiala :cum trebuie sa procedez?care ar ... (vezi toată discuția)
Fundatie non-profit adosalva adosalva ...daca ma poate ajuta cineva,as dori sa stiu ce ar trebui sa fac pt a infiinta o fundatie non-profit...Intentionez sa aduc haine second hand,sa le vand si sa ... (vezi toată discuția)