Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! As vrea sa știu dacă este obligatoriu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! As vrea sa știu dacă este obligatoriu prin lege ...

Bună ziua! As vrea sa știu dacă este obligatoriu prin lege schimbarea apometrelor cu apometre telecitire? Asa mai avea încă o intrebare .Nu ajuns cu schimbarea apometrelor la blocul nostru și deja aparem cu datorii la ele,deci nu s-a efectuat nici o schimbare.Este legal și corect sa apar cu datorii la ceva ce nu s-a efectuat? Va mulțumesc anticipat pentru raspuns
Orice hotarare e legala cat nu e impotriva vreunei LEGI. la fel este si la camere de supraveghere. Nu vor unii dar hotararea majoritatii e de ajuns.
Aici ce lege incalca hotararea de schimbare a apometrele cu radio sau fara ?
O sa va fac scris si o sa va pun raspunsul ANRSC referitor la apometre, (unitate(acelasi tip la toti) si deasemenea obligatie verificare metrologie termen maxim.
w_v_w_v, utilizator
Se încalcă legea 196/2018 , v-am explicat clar, subiect încheiat.Apometrul e proprietate individuală, nu comună.

Nu e problema mea, ca nu înțelegeți ce scrie în lege. Nu pot explica la nesfârșit.

Nu mai puneți toate "minunile" pe care le considerați dvs., v-au explicat și alte persoane.

latka, moderator