Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Baiatul meu locuieste cu sotia in apartament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Baiatul meu locuieste cu sotia in apartament propietatea mea. ...

Baiatul meu locuieste cu sotia in apartament propietatea mea. Divorteaza. Cum pot sa scot din spatiu fosta sotie care are si ea un apartament in propietatea ei. Mentionez ca apartamentul in care stau ei este propietatea mea si nu a fiului meu. Multumesc
ulmeni1, utilizator
Tot s-a spus este adevarat dar implica timp, nervi, bani, etc.
Fiind proprietatea dumneavoastra si, daca toate contractele de utilitati (apa, energie electrica, gaze, cablu) sunt pe numele dumneavoastra, va propun sa sistati temporar timp de 1- 3 luni aceste contracte. Cu siguranta va avea efect.
Daca vand apartamentul mai este valabil luarea in spatiu? Multumesc