Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cum aș putea găsi un avocat pt a-mi putea recupera ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cum aș putea găsi un avocat pt a-mi putea recupera banii pe ...

Cum aș putea găsi un avocat pt a-mi putea recupera banii pe care i-am investi în bitconi țin să menționez că firma este înregistrată pe Anglia.
mai întâi verificați daca aceasta firma EXISTA. aici: [ link extern ]
Exista doua modalitati:

escrocherie si

jucat in mod real la bursa de criptomonezi (chiar daca ati fost sfatuita prost de un functionar de-al lor)

De obicei, cei care fac escrocherii cu BitCoin sunt greu de prins, si in orice caz banii nu mai pot fi recuperati chiar daca sunt in final prinsi. Dar treceti pe la Politie si faceti plangere penala.

Pe cealalta varianta, nu a fost comisa nicio escrocherie, ci ati pierdut banii pentru ca asa se intampla de obicei la bursa. Iar functionarul care v-a sfatuit nu are daruri profetice ca sa cunoasca la fix daca veti castiga sau veti pierde prin manevrele facute, el are obligatie de diligenta, nu de rezultat. In acest caz Politia nu va va lua plangerea in considerare, sau daca o va lua asta se va sfarsi dupa mai multi ani de investigatii cu amendarea firmei in statul in care are sediul, iar banii se vor duce le bugetul tarii respective, iar dvs. nu veti mai recupera nimic.