Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... renta viagera?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

renta viagera?

Bunica mea a vandut unui nepot o casa si terenul de langa ea prin act de vanzare cumparare. Bunica mea are dreptul la renta viagera pentru casa vanduta?
Multumesc!
pamanturile arabile arendate.

pt. casa .. si vinderea ei .. ma cam indoiesc

pamanturile arabile arendate.

pt. casa .. si vinderea ei .. ma cam indoiesc

Arendate sau vandute.
Dar ma bucur ca achiesezi la parerea mea:">