Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PARTAJ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PARTAJ

CCARE SUNT ETAPELE UNUI PARTAJ?
Daca nu reusiti sa incheiati o tranzactie, pe cale amiabila deci, atunci obiectul unei actiuni in instanta este partajarea bunurilor mobile sau imobile pe care le supuneti partajarii si veti solicita instantei sa va atribuie fiecaruia dintre dvs bunul x sau y. Sentinta care se da in final tine loc de act de proprietate, pentru imobile se inscrie direct rolul fiscal pe numele celui caruia i-a fost atribuit.