avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1017 soluții astăzi

Când cotele de TVA se schimbă peste noapte... cum supraviețuim fără să greșim? Sesiune aplicată alături de Delia CataramăVezi agenda și participă →

Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere magistratura noiembrie 2010
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere magistratura noiembrie 2010

salut, m-am hotarât să învaţ şi eu pentru examenul din toamnă....... sper să fac faţă efortului intelectual........FELICITARI TUTUROR CELOR CARE AU PARTICIPAT.....ªI SUCCES ÎN CONTINUARE CELOR CARE AU TRECUT ACEASTÃ ETAPA.
xavy aia stersi de la procurori trebuie pusi la judecatori? sau nu mai sunt deloc aia?
Nu, e bine asa cum este clasamentul.
petra13 a scris:

Eu cred ca de la acest moment inainte sansele cresc cu viecare etapa.
Sunt doar 60 de locuri acum, dar in final eu cred ca vor fi cel putin 70. Daca o singura persoana cu nota 7,2 sa zicem intra printre cei 60 admisi, vor fi obligati sa suplimenteze locurile pentru restul de persoane cu aceasi nota.
Apoi, dupa ce s-au suplimentat astfel locurile, daca o singura persoana refuza un loc vor lua nota urmatoare si vor fi obligati sa ia toate persoanele cu aceeasi nota. Asa ca, eu cred vor fi mai multe locuri decat 60 si deci mai multe sanse pentru noi.


Ca sa evitati eventualele dezamagiri, va recomand sa cititi art. 22 indice 5 alin. 2 din HCSM nr. 123/2008 privind modificarea regulamentului de organizare si desfasurare a concursului de admitere in magistratura...[ link extern ] .

CSM nu e obligat sa suplimenteze numarul de locuri in cazul egalitatii candidatilor cu ultima medie. Eventual poate sa suplimenteze locurile, dar probabil daca nu sunt foarte multi cu aceeasi medie. Daca vor fi vreo 50 e greu de crezut ca vor suplimenta...
Ultima modificare: Joi, 25 Noiembrie 2010
ContSters170696, utilizator
e cineva interesat de locurile de la Babadag si de la Tecuci?
nu.cred ca majoritatea este interesata de locurile din Oltenia, cel putin in cazul celor care au optat pentru procurori.

Alte discuții în legătură

Carti pentru admitere in inm alisun alisun Buna. As dori sa dau examenul din august pentru INM...2011 :sorry:. Imi puteti recomanda niste carti dupa care sa invat? si niste carti pentru grile? Am una ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 2011 ContSters89182 ContSters89182 Stiu ca e cu o zi mai devreme, dar....;) hai sa-l demaram. Topicul, adica. De postat, eu zic ca de maine:) , dupa afisarea baremului din inm 2010. (vezi toată discuția)
Carti admitere magistratura! djems304 djems304 Sunt nou pe acest forum, proaspat absolvent de drept, si m-ar interesa si pe mine ce carti as avea nevoie pentru a invata in vederea sustinerii examenului la ... (vezi toată discuția)