avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate monicadaniela

Activitate monicadaniela

Sunt disperata.Va rog mult sa ma ajutati.Am lucrat cu contract de colaborare la o companie de asigurari din februarie 2008 pina in martie 2010 cind am incheiat activitatea pe motiv crestere copil.In martie am semnat din nou contractul cu aceiasi companie iar la opt zile am fost anuntata ca am o datorie de 6000 lei proveniti din incetarea unor contracte de asigurare incheiate de mine.Precizez ca acest lucru s/a intimplat in perioada in care eu eram in concediu de crestere copil.Ce pot face sa nu ajung cu ei in instanta?Se poate anula cumva contractul de colaborare?VA MULTUMESC.:((
multumesc mult.am un termen limita pina cind pot depune actele?
am dreptul sa iau indemnizatie de somaj dupa perioada de crestere copil?daca da ce acte ar fi necesare?va multumesc.:O
Discuție controlul ITM
In urma controlului itm am primit 12 masuri obligatorii de indeplinit pina in data de 18.06.2010 printre care si cea de plata a concediului de odihna neacordat celor care au incetat activitatea .cum as putea eu face acest lucru avind in vedere ca acei oameni nu mai sunt angajati??????
Răspuns la discuția carti de munca si ccm
VA MULTUMESC. MAI AM O NELAMURIRE.DACA SUNTETI DRAGUT SA-MI SPUNETI DACA MA POT PREZENTA LA CONTROLUL ITM CU ACEST CCM SAU TREBUIE MODIFICAT???
va rog sa ma ajutati in problema cartilor de munca:la cit timp dupa angajare sunt obligat ca angajator sa fac carti de munca angajatilor?? si daca ma poate ajuta cineva cu editarea ccm in constructii?va multumesc anticipat.MONICA BACALU
X-(din cauza unei greseli a unui salariat ca a gresit data angajarii adica in loc de luna 5 a scris luna 4 am primit amenda.#-o as face contestatie dar nu stiu daca voi avea cistig de cauza,poate cineva sa ma lumineze???????????????:((#-
daca ma puteti ajuta cu legea care da dreptul mamei sa creasca copilul pina la 2 ani.#-o va multumesc?=D>