avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 755 soluții astăzi
Forum Activitate Kent8d

Activitate Kent8d

Răspuns la discuția Masini instrainate
ynocentta a scris:

orice persoana interesata poate obtine cu putin efort ,datele de identificare atat ale cumparatorilor cat si ale auto pe care a inteles sa le instraineze cu documente legale
Puteti da detaliati putin va rog?


In cazul in care ma prezint cu buletinul la Serviciul Inmatriculari mi se vor da informatii despre ce masini am pe numele meu si numerele acestora de inmatriculare, precum si datele acestor masini?
Multumesc.

Răspuns la discuția Masini instrainate
In cazul in care ma prezint cu buletinul la Serviciul Inmatriculari mi se vor da informatii despre ce masini am pe numele meu si numerele acestora de inmatriculare, precum si datele acestor masini?
Multumesc.
Răspuns la discuția Masini instrainate
ynocentta a scris:

Daca nu obtineti inscris de la SPR,mai exista si alte variante legale pentru radierea de pe rolul dvs fiscal al bunurilor autovehicule
Imi puteti spune va rog care ar fi acestea?
Multumesc!

Buna seara.
Va rog mult sa ma ajutati in legatura cu un raspuns la urmatoarea problema pe care o am: in urma cu doi ani am vandut vreo 4 masini inmatriculate in Romania. Mentionez ca nu mai detin niciun contract de vanzare-cumparare sau alt act in original sau copie al acestor masini.
Cum pot scoate aceste masini din evidenta pentru a nu mai plati impozit?
Oamenii care au cumparat masinile le-au inmatriculat pe numele lor. Asta inseamna ca la Politie, in cadrul Serviciului Inmatriculari masinile nu mai apar pe mine si pot solicita o adeverinta care sa ateste ce masini mai am pe numele meu?
Multumesc.
Buna seara.
Care considerati ca este cea mai frumoasa, cea mai placuta meserie din lume?
Va multumesc mult pentru raspunsuri.
O zi buna va doresc!
Buna ziua.
Am doua intrebari pe care doresc sa vi le adresez.
Prima intrebare: considerati ca este tarziu ca la varsta de 25 ani cineva sa se incscrie la Facultatea de Drept?
A doua intrebare: in cazul in care specializarea "Drept" este facuta in sistem "I.D./ F.R." sunt sanse ca diploma de licenta sa nu fie recunoscuta de anumite institutii?
Multumesc anticipat.
O seara frumoasa!
Buna seara.

Intampin urmatoarea problema si va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi pentru ca nu stiu ce ar trebui sa fac in cazul acesta.

Lucrez la o companie din Romania. Am plecat in timpul concediului de odihna la niste prieteni in Franta, unde am gasit de lucru.

Ce as putea face pentru ca nu vreau sa ma mai intorc in Romania pentru a-mi da demisia?


Ce sfaturi imi puteti da?

Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția taxa prima inmatriculare
Asadar ce au spus cei de la TV sunt niste prostii...Acolo se intelegea ca poti inmatricula o masina fara a mai platii taxa auto de prima inmatriculare, iar din ceea ce citesc eu aici vad ca nu e deloc asa.Cel putin nu inca...
Multumesc.
Răspuns la discuția recuperare taxa auto
Buna ziua.
In cazul in care recursul procesului pentru recuperarea taxei auto va fi in luna noiembrie, dupa finalizarea acestuia in cat timp ma pot astepta sa primesc banii?
Multumesc mult!
O zi buna.