avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Activitate MihaiDG

Activitate MihaiDG

Răspuns la discuția Interpretare Raport pensii
Acest punctaj este pe baza salariului contractual sau a salariului realizat (+sporuri+bonusuri...) ?
Răspuns la discuția Interpretare Raport pensii
Mulțumesc. In Cartea de muncă mai sunt câțiva ani care nu apar in Raport ( dinainte de 2001). Acei ani se vor adăuga în momentul pensionării?
Buna ziua. Am un raport de la Casa de pensii în care apar 18 ani și 7 luni cotizat și 251,08944 puncte. Puteți să îmi explicați ce înseamnă acele puncte?
Deducere personala suplimentara.
Bună ziua. Care este exact suma pe care o poate primi un angajat pentru deducerea suplimentara pentru copii de pana în 18 ani?
Bună ziua. Vreau să plec cu masina in Olanda. Masina este pe numele cumnatului meu. Este necesar un act notariat de imputernicire ?
Buna ziua,
Vreau sa "cumpar" un Start-up cu o fabrica de procesare a deseurilor agricole. (peleti si bricheti)
Am cateva intrebari:
Ce trebuie verificat, in prima faza, la preluarea societatii?
Ce inseamna "angajati, persoane defavorizate"?
Dupa preluarea srl-ului, de mai pot accesa alte fonduri nerambursabile?
Bună ziua. Am cumparat un autoturism, am făcut act de vanzare-cumparare, dar fostul proprietar refuză să îmi dea certificatul fiscal. Ms tot amână de 6 luni...Ce pot face în această situație?
Am inteles ca pentru al 2-lea CIM nu mai platesc unele contributii?
Buna ziua.
Lucrez la o companie cu norma intreaga. Vreau sa lucrez si la alta companie 20 ore/saptamana. Ce forma este mai buna finanaciar pentru mine CIM pe 20 ore sau colaborare ca si PFA?
Răspuns la discuția Proprire amenda circulatie
Nu mai am chitanta... Nici macar nu stiu daca este vorba de acea amenda...Unde pot afla despre ce amenda e vorba?