avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters278216

Activitate ContSters278216

CUM SE CALCULEAZA SALARIUL UNUI CONSILIER SUPERIOR LA NIVEL DE PRIMARIE COMUNA GRADUL2 CU SPOR DE VECHIME MAXIM INCEPIND CU DATA DE 1 FEBRUARIE 2017?MULTUMESC
Discuție INCADRARE
Buna ziua! V-as ruga sa-mi raspundeti daca un asistent medical de farmacie poate ocupa un post de asistent medical comunitar care functioneaza pe linga consiliile locale.Multumesc
Răspuns la discuția DREPT DE INSTRAINARE
DIRECT LA CARTEA FUNCIARA SAU MAI INTII LA NOTAR?.ESTE NECESARA SI PREZENTA SOTULUI SUPRAVIETUITOR? MULTUMESC
Buna ziua.V-as intreba daca pe bunurile proprii imobile dobindite inainte de casatorie , sotul supravietuitor are dreptul la mostenire?Multumesc.
Buna-ziua! Sunt proprietara unui bun imobil mai binezis a unei case ,un grajd si o suprafata de teren cu uzulfruct viager. Uzufructuarul nu il ingrijeste, mai mult grajdul s-a degradat nemaiputind fi folosit si nici nu ne da voie sa ingrijim aceste imobile.Mentionez ca unul dintre soti a decedat de doi ani in acest caz ce se poate face? Cumparatorii au voie sa locuiasca in acel imobil? sau ce se poate face?daca nu,au voie sa-l instraineze?Multumesc anticipat pentru raspuns
BUNA ZIUA.sUNT NASCUTA IN LUNA MAI 1961 SI LUCREZ EFECTIV DIN ANUL 1983 LUNA MAI,TERMININDU-MI LICEUL IN 1980.POT SA INTOCMESC CONTRACT DE ASIGURARE SI SA PLATESC CONTRIBUTIA LA PENSIE IN PERIOADA IULIE 1980-MAI 1983?MULTUMESC.
BUNA-ZIUA. Sunt nascuta in luna mai 1961 si am o vechime totala in munca de 34 ani.Cind as putea sa ma pensionez anticipat sau anticipat cu penalizare?Multumesc.
Buna-ziua! V-as ruga sa-mi comunicati daca la o primarie de comuna viza controlului financiar preventiv se poate exercita de o persoana cu studii superioare specializare administratie publica avind in vedere ca in cadrul institutiei nu exista alte persoane cu studii economice in afara contabilului care intocmeste documentele contabile si nu le poate si aviza.In cadrul institutiei exista doar salariati care au urmat cursuri de perfectionare de contabilitate- acestia din urma pot exercita viza de CFP?In ce procent se poate plati viza CFP? MULTUMESC ANTICIPAT!
Un bolnav de hipertensiune arteriala si Diabet de tip 2 poate fi incadrat pentru a lua pensie de handicap?
Multumesc.
Buna ziua! Odata cu punerea in aplicare a Ordonantei de urgernta nr. 20 din 8 iunie 2016 ce salariu de baza va avea un functionar public pe functia de consilier superior vechime maxima la o comuna de gradul II incepind cu data de 1 august?Multumesc anticipat pentru raspuns