avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Activitate OOANA1977

Activitate OOANA1977

Buna ziua,
Cum inregistrez o factura de cazare din Bulgaria?
Se declara in D390?
Multumesc
Astept raspuns
Buna ziau
As vrea sa ma ajutati in urmatoarea problema
Am o cunostinta care are o firma care face aranjamente florale.Cumpara flori si accesorii
Cum se introduc in contabilitate ?pe ce conturi?Aranjamentele cum se scot prin bon de consum?
Multumesc
Buna ziua
As vrea sa stiu care este suma pentru diurna
AMERICA, DUBAI, GERMANIA
Multumesc.
Buna seara
as vrea sa va intreb cum se inreg o facture care contine tva platit in vama si taxe vamale
la taxe vamale am optiune de tva 24%, iar la tva 4426 nu am optiune

nu stiu cum se inreg in decontul de tva, cum trebuie sa apara aceasta facture in jurnal
firma este neplatitoare de tva,adica depun declaratia 100 pe 0?
Buna seara
As vrea sa va intreb ce documentatie se depune pentru o societate care vrem sa suspendam pe o perioada de 5 ani , tinand cont ca societatea are datorii la administratia financiara,respectiv plata contributiilor si impozitului pe venit.
Ce declaratii se mai depun in perioada aceasta?

Multumesc
Astept raspuns.
Răspuns la discuția Accident de munca
V a multumesc,
Dar o pensie de urmas cum se calculeaza, daca tata avea pensie de 1000 ron.
Buna ziua,
Tatal meu a decedat intr-un accident , era in timpul serviciului, trimis cu masina firmei sa conduca un client acasa pentru ca masina respectivului era in service.La intoarcerea catre locul de munca , a intrat un tir in masina pe care o conducea, si a decedat,
Cum se considera accident de munca?pentru ca societatea la carea lucra tatal meu, nu vrea sa ne spuna nimic, si nici ajutor material nu am primit.Tatal meu era pensionar, dar mai lucra cu contract de munca cu timp redus de 4 ore.
Astept un raspuns , va rog frumos.
Buna ziua,
As dori sa stiu daca pot angaja o persoana cu program de 2 ore, tinand cont ca este in ultima luna de somaj?
BUNA ZIUA,
rovinieta pe ce cont se opereaza?