avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Activitate mimino13

Activitate mimino13

Buna ziua
sora mea a lucrat o perioada in strainatate,banii i-a pus in contul sotului ei din tara,asta a fost acum 2 ani,Acum s-au despartit,si sora mea nu a pastrat exstrase de cand a trimis banii,nestii ca vor ajunge la despartire.Intrebarea mea e :
cum poate sora mea sa demonstreze ca a trimis banii in contul sotului ei?
instanta il poate obliga sa aduca extrasul de cont?
MULTUMESC
Răspuns la discuția Pensie
Multumesc,aveam dubii pt ca nu ma incadram in acel tabel cu vechimea in functie de varsta,de boli din pacate nu duc lipsa
inca odata MULTUMESC!
Discuție Pensie
Buna ziua
la 57 de ani si 19 ani vechime,ma pot pensiona medical?
Multumesc!
va multumesc!!
va multumesc amandorura pt raspuns,dar pe cine sa cred? am primit 2 raspunsuri diferite :#-o
Buna ziua
sunt in pensie anticipata partial cu penalizare (500 ron),am plecat in italia unde lucrez cu contract de munca legal.Incalc legea prin acet cumul ?( salariul de aici cu pensia din tara)
va multumesc!
Discuție Pensie
buna ziua
mi-am depus dosarul de pensionare anticipata in Romania,iar eu de un an lucrez in Spania cu contract de munca legal. Pot depune la dosarul de pensionare anticipata si aceasta perioada lucrata in Spania?
va multumesc
Discuție Pensie
buna ziua
sunt un recent pensionar anticipat partial cu penalizare.Acum lucrez cu contract de munca legal in italia,am inteles ca nu pot cumula pensia anticipata cu salariul,,Este valabil si in cazul meu?daca da, ce ma sfatuiti?
va multumesc!
am deja 2 ani de cand lucrez aici,ideea era daca pot lua somaj de aici fiind in pensie anticipata cu penalizare in tara
daca sunt in pensie anticipata partial cu penalizare si lucrez in spania cu contract de munca,pot lua somaj de aici? multumesc