avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate mari_vio

Activitate mari_vio

Multumesc mult pentru iformatii.Dar pot merge eu,fiica lui sau trebuie sa mearga tata.
Buna ziua.Am urmatoarea situatie.Tata, s-a castorit cu o doamna si s-a trecut pe numele ei.Acum au divortat si a revenit la numele lui.I-am schimbat buletinul.INTREBARE: Ce fac cu actele de pensie pt.ca el cand s-a pensionat purta numelei doamnei acum ca a revenit la numele lui , unde trebuie sa merg?Mentionez ca tata locuieste in Bucuresti, sector 6 dar nu se poate deplasa.Pot merge eu ,fiica lui?Unde trebuie sa merg?
Multumesc!

Pentru firma SC "X" SRL, s-a inceput procedurade insolventa.Pentru aceasta firma se mai face contabilitatea si apoi se mai depun declaratiile contabile (100, 300, 394, bilanturi)?Care este data pana la care se mai efectueaza contabilitatea firmei si pana cand se mai depun declaratiile respectiv bilanturile?
Multumesc.
Buna seara.Pana cand depun decl.la o societate care e in procedura de insolventa din iul.2013?Multumesc

Buna seara.Pana cand depun decl.la o societate care e in procedura de insolventa din iul.2013?Multumesc.
Buna ziua.Am si eu urmatoarea intrebare:
Am o casa la curte construita pe o suprafata de 220 mp si are p+1+m situata la periferia orasului Magurele Ilfov.Avem si teren (curte) 300 mp.Cat ar fi impozitul in acest caz separat cladire, separat teren si cum se calculeaza..Multrumesc mult.
Am pierdut cartea de munca.Cum dovedesc ca am muncit....ce trebuie facut?
Discuție Suspendare PFA
unde merg si ce trebuie sa fac ca sa suspend un pfa?
Buna ziua.Am urmatoarea situatie.Tata s-a castorit cu o doamna si s-a trecut pe numele ei.Acum au divortat si a revenit la numele lui.Am schimbat buletinul.INTREBARE: Ce fac cu actele de pensie pt.ca el cand s-a pensionat purta numelei doamnei acum ca a revenit la numele lui , unde trebuie sa merg?
Multumesc!
daca radiaza pfa-ul, dar am datorii ce se intampla