avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 343 soluții astăzi
Forum Activitate mariamoldoveanu

Activitate mariamoldoveanu

Buna ziua, vin cu o sesizare, o plangere, o reclamatie, catre marea companie emag
-in data de 22 august.2023 am dat comanda nr.317871508 la un telefon prin pe comanda emag iar, azi 24,august la ora 11, ei ma anunta ca mi-au anulat comanda pe motiv ca nu mai este in stoc;

- iar , in data de 22 august am dat a doua comanda 317872208 pentru al doilea telefon si culmea..azi 24,august la ora 1237, ei ma anunta ca mi-au anulat comanda pe motiv ca nu mai este in stoc;

nu se poate asa ceva ....nu este normal dupa 2 zile eu am cumpărat , am pus in cos si ei dupa 2 zile anuleaza comenzile este un abuz, o hotie, o smecherie....de ce le-au afisat? de ce au pus la vanzare?....doresc cele 2 produse de mine comandate....doresc dreptate, am 2 copii minori si au nevoie. eu am dat comanda pentru ceea ce aveau nu dupa 2 zile sa anulezi.....daca eu cumpar din magazin si ma duc la casa de marcat imi iau produsele din cos? N se poate asa ceva, vreau dreptate si-mi vreau produsele comandate ei sa răspundă pentru greseala lor...doresc sa se remedieze problema urgent

nu este cinstit nu este corect, nu este normal ca dupa 2 zile sa anulezi...la magazin ce cumpar primesc si ei cand vor anuleaza dupa ce comand?

multumesc de înțelegere
nu am vazut nici un regulament dar, alte perssoane au voie....
Sunt părinte MONOPARENTAL la 2 copii minori și angajatorul nu-mi da voie cu telefonul în incintă....ce pot face daca am 2 minori? Nuuuu avem pe nimeniiii
Am 1 luna de cand lucrez si....CE SA FAC CU 2 MINORI IN CRESTRE?
CE FAC?!
Ma numesc Moldoveanu Draghici maria
Si acum am primit acest mesaj:
Stimate client,

Va informam ca in data de 05.11.2019 s-a instituit pe conturile dumneavoastra poprirea dispusa de catre BEJ IVAN TRAIAN DANIEL, cu numar dosar 1792/2014 primita de Raiffeisen Bank prin scrisoarea de instiintare 1792 la data de 03.10.2019 in suma de 4226.08 RON.

Pentru detalii suplimentare cu privire la poprire, va rugam sa contactati executorul BEJ IVAN TRAIAN DANIEL.

Cu stima,
Echipa Raiffeisen Bank.

Acest mesaj a fost generat automat. Va rugam sa nu raspundeti la acest email.

Ce sa fac?
Am lucrat la ARCTIC -GAESTI 2016-2018 SI AM AVUT POPRIRI...CEI DE ACOLO NUUU VOR SA-MI ZICA CU CE EXECUTORI....CE SA FAC??
Deja mi-au blocat conturile....din 2014/ pana alaltaieri nu stiam nimic.
VA ROG CE SA FAC????
Am 1 luna de cand lucrez si....CE SA FAC CU 2 MINORI IN CRESTRE?
CE FAC?!
Ma numesc Moldoveanu Draghici maria
Si acum am primit acest mesaj:
Stimate client,

Va informam ca in data de 05.11.2019 s-a instituit pe conturile dumneavoastra poprirea dispusa de catre BEJ IVAN TRAIAN DANIEL, cu numar dosar 1792/2014 primita de Raiffeisen Bank prin scrisoarea de instiintare 1792 la data de 03.10.2019 in suma de 4226.08 RON.

Pentru detalii suplimentare cu privire la poprire, va rugam sa contactati executorul BEJ IVAN TRAIAN DANIEL.

Cu stima,
Echipa Raiffeisen Bank.

Acest mesaj a fost generat automat. Va rugam sa nu raspundeti la acest email.

Ce sa fac?
Am lucrat la ARCTIC -GAESTI 2016-2018 SI AM AVUT POPRIRI...CEI DE ACOLO NUUU VOR SA-MI ZICA CU CE EXECUTORI....CE SA FAC??
ANAF a făcut calcul pe ultimii 2 ani de cand eram angajată si au ajuns la concluzia ca mi sa acordat mai multi bani si eu trebuie sa achit cumulul descoperit în cei 2 ani (adică 1300 ron) . Am făcut sesizare si in ultimele 4 luni primesc mai putin aj.social....asa cum ei ar.fi trebuit să dea, pt.ca ei vad salariul de la unitate si eu nu puteam lunar sa ma duc.sa depun actele iar ei aveau lunar salariul în fata. Deci ce pot face DACĂ NU E VINA.MEA???
ANAF ANA a făcut calcul pe ultimii 2 ani de cand eram angajată si au ajuns la concluzia ca mi sa acordat mai multi bani si eu trebuie sa achit cumulul descoperit în cei 2 ani (adică 1300 ron) . Am făcut sesizare si in ultimele 4 luni primesc mai putin aj.social....asa cum ei ar.fi trebuit să dea, pt.ca ei vad salariul de la unitate si eu nu puteam lunar sa ma duc.sa depun actele iar eu aveau lunar salariul în fata. Deci ce pot face DACĂ NU E VINA.MEA???
Ieri am dat concurs scris (PENTRU ADMINISTRATOR LA O SCOALA) si cand am cerut la toaletă au făcut Percheziție CORPORALĂ si au găsit fituici,fără Sa ma vada ca folosesc ciornele (fituicele) E NORMAL SA MA DESCALIFICE DIN CONCURS??? Moldo86@yahoo.com
Unde se poate face Plângere catre Angajatorul unde lucrez...(mutarea in alta pozitie neconformă cu calificările si studiile avute)???
Dacă eu devin asistent personal si voi fi plătită JUMA juma.....voi mai beneficia de bonurile de.masa....de prime.. .???moldo86@yahoo.com