avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1760 soluții astăzi
Forum Activitate mara197014

Activitate mara197014

Multumesc mult pentru raspuns!
Buna ziua!Am o societate care timp de 3 ani a fost in regim derogatoriu,in august expira acest regim.Cum as putea sa "scap"legal de aceasta societate cu costuri cat mai mici(este microintreprindere cu asociat unic)?Multumesc anticipat!
Multumesc foarte mult pentru raspuns!
Buna ziua!Am o microintreprindere aflata in regim derogatoriu,ce obligatii fiscale am pentru acest an( pana cand trebuie sa depun bilantul anual pe 2011 si daca mai trebuie sa mai depun si alte situatii fiscale in 2012)?Multumesc!
Buna ziua!Am o societatea pt care am obtinut regim derogatoriu si as vrea sa stiu care este termenul limita pentru depunerea bilantului semestrial la fisc?
Multumesc!
Va rog sa ma lamuriti intr-o problema,eu stiam ca daca am obtinut regim derogatoriu pt o societate trebuie sa depun doar bilantul anual la registrul comertului iar saptamana asta m-am trezit cu somatie de la Fisc ca trebuie sa depun bilant semestrial la Fisc ,mi-a expirat termenul din 18 august.Este corect?
Multumesc!
Multumesc!
Am obtinut regim derogatoriu cu 1 sept 2009,in concluzie nu mai trebuie sa depun nimic la finante?